SK Česká Skalice – FC Slavia Hradec Králové 1-4 (1-2)

Střelec Č. Skalice: 39. Diviš

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Sedláček Pavel (C), Pípek Roman, Hanel Stanislav, Chmelík Jakub, Diviš Martin, Resler Ondřej (83.Tipelt Matěj), Pácalt Tomáš, Chráska Ondřej, Novotný Václav / Rompotl Patrik, Petr Tomáš, Provazník Lukáš

Na Hradeckou Slavii jsme nestačili a pohárová cesta pro nás končí ve čtvrtfinále. Nutno podotknout že soupeř z krajského přeboru, měl herně navrch. Téměř po celou dobu diktoval tempo utkání a zvítězil zcela zaslouženě…..

Jak zápas viděl fanoušek Č. Skalice Václav Skořepa?

Utkání začalo náporem hostů, kteří dokazovali, proč jsou na předních příčkách tabulky krajského přeboru. Celou první půli byli hosté lepším týmem, přesto jsme si několik slibných šancí dokázali vypracovat, nikoliv zakončit. To se nám podařilo pouze jednou.

Hosté udeřili již ve 12.min., kdy měkoučký centr do vápna zakončil hlavou Jan Kabeláč – 0 : 1. Další úder přišel v min. 25., kdy obránci otáleli s odkopem a Jiří Řezáč tak mohl pohodlně navýšit skóre ve prospěch hostí – 0 : 2. Ve 39.min. se podařilo našim hráčům snížit Martinem Divišem na 1 : 2, který průnik do obrany soupeře zakončil přesnou střelou k levé tyči. Mohli jsme se dočkat i vyrovnání v poslední minutě, kdy Tomáš Pácalt zakončoval tvrdou střelou z hranice vápna, ale přestřelil. Za tohoto stavu odcházeli hráči do kabin.

Druhá půle byla opět pod taktovkou hradecké Slavie, která byla celý zápas lepším týmem. Přesto naši hráči neskládali zbraně. Několik šancí z naší strany zůstalo nevyužito a tak udeřil soupeř. V 80.min. zvýšil na rozdíl dvou branek Adam Novotný – 1 : 3. Náš tlak na branku soupeře sílil, ale branku jsme vstřelit nedokázali. V závěru v 85.min. pojistil postup do semifinále opět Adam Novotný a stanovil konečné skóre utkání na 1 : 4.

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí):

Proti kvalitnímu soupeři jsme se dopustili individuálních chyb a svoje šance jsme nevyužili.

Václav Pišta, asistent (hosté):

Zasloužené vítězství, které se úplně lehce nerodilo. Po 25 minutách jsme vedli 0:2, ale domácí nadále velmi pozorně bránili a bylo těžké se skrz jejich hluboký obranný blok dostat, navíc ve 39. minutě potrestali naši chybu a snížili na 1:2. Zápas se definitivně zlomil až v 80. minutě, kdy jsme zvýšili na 1:3 a pět minut poté přidali ještě čtvrtý gól. Až na pár nebezpečných brejků domácích a závarů po standardních situacích jsme měli zápas zcela ve své režii.

Diváků: 100

Rozhodčí: HR: Jiří Turek, AR1: Petr Dorotík, AR2: Karel Šiling