SK Česká Skalice – FC Nový Hradec Králové 3:3 (1:1) (PK 4:3)

Střelci Č. Skalice: 16. Výborný Vojtěch, 50. Hanel Stanislav, 88. Tipelt Matěj

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch (64.Čáp Kristián), Rompotl Patrik, Pípek Roman (82.Šrajbr Michal), Hanel Stanislav, Chmelík Jakub, Diviš Martin, Resler Ondřej (55.Tipelt Matěj), Pácalt Tomáš (C), Chráska Ondřej (64.Sedláček Pavel), Novotný Václav / Petr Tomáš, Provazník Lukáš

Předpoklad že utkání 26. kola AM GNOL 1. A třídy mužů pro nás nebude vůbec jednoduchý se beze zbytku naplnil. Diváci viděli v napínavém utkání šest branek a penaltový rozstřel, v němž jsme byli úspěšnější a brali druhý bod. Pravdou ale zůstává, že výsledek můžeme a musíme chápat tak že jsme jeden bod ztratili. Snad nám na konci ročníku nebude chybět….

Komentář k utkání napsal opět Václav Skořepa.

V utkání 26. kola se střetli týmy z České Skalice (1.místo a 57 bodů) a Nového Hradce Králové (6. místo a 37 bodů) Na podzim jsme v Hradci prohráli brankou z PK 0:1. Měli jsme tedy co napravovat.

Vstup do zápasu nám ale nevyšel. Soupeř šel do vedení 0:1 hned ve druhé minutě Poté se naše hra zpřesnila, získávali jsme převahu na míči a začali se tlačit před branku hostí a vytvářet si brankové příležitosti. V 16. min. sklepl Chráska míč do běhu Reslerovi, ten si jej postrčil a přesným centrem našel na zadní tyči Výborného. Jeho hlavička znamenala vyrovnání. 1:1. I přes několik dalších šancí jsme branku vsítit nedokázali, tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhou půli jsme zahájili náporem a v 50. minutě se trefil Hanel – 2:1. Další šance přicházeli, ale gól jsme z nich dát nedokázali. A tak udeřil soupeř. Přesná dělovka z 25 metrů skončila v pravé šibenici Šťásovi branky –  2:2. Tlak na branku hostí sílil, žel bez gólového efektu. V 85. minutě opět udeřili hosté a naši prohrávali 2:3. Nesložili však zbraně a po skrumáži v 88. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Tipelt.

Penaltový rozstřel vyšel lépe našim fotbalistům, vyhráli 4:3 a připsali si důležitý druhý bod. Měli jsme mít pohodové tři body, ale také jsme nemuseli získat žádný.

Vašek Skořepa

Sestava: 1 Šťastný, 16 Novotný, 4 Rompotl, 13 Chmelík, 12 Pácalt, 7 Pípek (82.Šrajbr), 11 Resler (55.Tipelt), 10 Diviš, 8 Hanel, 2 Výborný (64.Čáp), 14 Chráska (64.Sedláček)

Petr Liška – trenér domácích:
Hosté nás školili z produktivity, zatím co my jsme svoje šance pramenící z tlaku zejména ve druhém poločase nevyužili. V penaltové loterii jsme tentokrát byli úspěšnější. Diváci v ne zrovna příjemném fotbalovém počasí viděli šest branek (jednu hostí která by mohla aspirovat na branku roku), tak mohli být alespoň částečně spokojeni.

Ondřej Kolář-trenér:
První poločas jsme přizpůsobili taktiku,abychom eliminovali rychlé kontry domácích.Až na jednu situaci jsme tento úkol splnili,ale držení míče vypadalo,jako v zápase Sparta-Slavia.Taktika do druhého poločasu zněla zvýšit aktivitu na útočné polovině,což vyústilo ve dvě branky,ale také v nespočet brejkových situací domácích.Věřím, že Skalice dotáhne ročník k postupu do KRAJSKÉHO PŘEBORU,svým pojetím hry tam patří.Pochvalu zaslouží i rozhodčí,kteří svým výkonem přispěli ke klidnému průběhu zápasu.