Muži v 1. kole poháru Hejtmana porazili Smiřice a postupují do osmifinále!!!

SK Smiřice – SK Česká Skalice 0:3 (0:1)

Střelci: 7. Hanel Stanislav, 71. Panenka Marek, 73. Diviš Martin

Sestava Č. Skalice: Weisser Roman, Sedláček Pavel (C) (46.Voráček Tomáš), Šrajbr Michal, Škoda Martin (56.Chráska Ondřej), Pípek Roman (76.Rücker David), Hanel Stanislav, Hánl Jiří, Diviš Martin, Chmelík Jakub, Böhm Lukáš (70.Chalupa Radek), Novotný Václav (46.Panenka Marek), Voráček Tomáš / Resler Ondřej

Rozhodčí: HR: Zbyněk Prinz, AR1: Josef Petrů, AR2: Jan Boubín

Další zápas sezóny jsme odehráli ve Smiřících proti tamnímu SK. Jednalo se o 1. kolo Poháru hejtmana KHK.

Smiřicím se v právě probíhající sezóně zatím moc nedaří a ani my jsme na tom nechtěli nic měnit. Od úvodního hvizdu jsme se natlačili na polovinu domácích a vytvářeli si slibné šance. Jednu z nich jako  první využil Škoda, který v sedmé minutě v trochu nepřehledné situaci (z toho zřejmě plyne chyba v zápise o utkání, kdy HR připsal branku Hanelovi) zakončil na zadní tyči – 0:1. Jenže to bylo po gólové stránce v prvním polovině utkání z naší strany vše. Přes jasnou převahu jsme už branku vstřelit nedokázali. Spíš jsme domácího brankáře výborně rozchytali na druhý poločas.

I ten se odehrával ve stejném duchu jako ten první. I když domácí trochu zvýšili aktivitu, stále jsme to byli my, kdo určoval tempo hry. Jen ne a ne tuto snahu přetavit v kýžený gól, který doslova visel ve vzduchu. Změnu při přinesl až střídající Panenka v 70. minutě – 0:2. A v 73. minutě bylo ještě veseleji. Přímo z rohu zakroutil míč do brány Diviš – 0:3. Ale stejně jako v poločase prvním jsme již branku vstřelit nedokázali i přes množství vytvořených šancí.

Asi nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit že dnešní výsledek mohl být klidně dvouciferný. To bychom ale museli mít správně seřízená mířidla a v bráně domácích by nesměl stát výborný Hottmar, který se do branky Smiřic vrátil po dvou letech nečinnosti. A asi také nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit že nula v kolonce vstřelených branek domácích je zasloužená, protože jsme je k ničemu nepustili.

Osmifinále poháru odehrajeme ve středu 8.9.2021 v 17:00 proti FC Spartak Kobylice na jeho hřišti.