MFK Nové Město n. Met. – SK Česká Skalice 3:1 (2:0)

Střelec Č. Skalice: 56. Rompotl Patrik (Pokutový kop)

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Sedláček Pavel (C), Rompotl Patrik, Hanel Stanislav, Diviš Martin, Resler Ondřej (76.Pilc David), Pácalt Tomáš, Čáp Kristián, Novotný Václav, Tipelt Matěj / Hánl Jiří, Dubský Zdeněk
Provazník Lukáš

To co jsme dopředu věděli a avizovali, se beze zbytku naplnilo. My jsme navíc zápas v Novém Městě naprosto nezvládli a předvedli bezkrevný výkon, nehodný lídra tabulky. A navíc se dá předpokládat, že o tuto pozici po víkendu přijdeme. V utkání nám chyběla odvaha, přímočarost, přesnost a nasazení. Několik šancí jsme si sice vypracovali, ale i s těmi jsme naložili až hanebně. Ani na absence v sestavě se nelze vymlouvat. V našem postavení určitě ne.

Fanouškům, kteří na utkání dorazili děkujeme a zároveň se jim omlouváme.

Komentář k utkání od Václava Skořepy:

K utkání 29. kola jsme zajížděli na UMT do N. Města n.M. Na podzim jsme doma prohráli 2:4, bylo co napravovat.

Domácí vstoupili do utkání lépe, v 5.min. se Zítkovi nepovedl centr zprava a překvapil Honzu Šťastného. Domácí vedli 1:0. Na naše hráče padla deka, nedařilo se vůbec nic. Chyběl pohyb bez míče, důraz v soubojích, rychlost i přesnost přihrávek, střelba ze střední vzdálenosti. Domácí nás ve všem přehrávali. Důrazem ve vápně se prosadil v 27.min. Hůlek a zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu odcházela mužstva do kabin.

Druhý poločas začal ještě hůře než první. Chybná rozehrávka ve 48.min. a bleskový výpad do otevřené obrany dva na jednoho, ukázková přihrávka a chladnokrevné zakončení a Šťása byl bez šance. 3:0 a kdo jiný než Hůlek. Na podzim nám dal tři góly, dnes další dva. Běžela 56.minuta a jeden z našich hráčů při snaze odcentrovat před branku trefil domácího obránce do ruky a kopala se penalta. Té se ujal Patrik Rompotl a se štěstím ji proměnil – 3:1. Snaha se našim fotbalistům upřít nedá, ale pouze centry do vápna a nepřesné střely k zisku bodů nevedou. Centry bezpečně odvracela domácí obrana, nebo je posbíral domácí brankář. Za celé utkání jsme nezaměstnali domácího gólmana přesnou, tvrdou střelou. A tak odjíždíme z Nového Města bez bodů. Musíme se oklepat a příští týden předvést mnohem lepší výkon.

Fanoušci si to zaslouží.

Vašek Skořepa

Sestava: Šťastný, Novotný, Sedláček, Rompotl, Pácalt, Tipelt, Resler, Diviš, Hanel, Výborný, Čáp Lavička: 5 Pilc, 9 Hánl, 18 Dubský, 19 Provazník

Komentář (domácí):

Ještě není k dispozici….

Marek Vik – vedoucí mužstva (hosté):

Domácí nás předčili v důrazu a nasazení. A na rozdíl od nás dokázali své šance využít. My, pokud jsme dnes byli nebezpeční, tak jen sami sobě….

Diváků: 140

Rozhodčí: HR: Karel Miškář, AR1: Marek Čožík, AR2: Jaromir Valihora, DS: Leoš Slavíček