FK Náchod B – SK Česká Skalice 0:3 (0:0)

Střelci: 49. Knap Lukáš (Vlastní), 59. Hanel Stanislav, 69. Hanel Stanislav (Pokutový kop)

Sestava Č. Skalice: Šťastný Jan, Výborný Vojtěch, Sedláček Pavel (C) (54.Rompotl Patrik), Pípek Roman (81.Provazník Lukáš), Hanel Stanislav, Diviš Martin, Resler Ondřej (65.Čáp Kristián), Pácalt Tomáš, Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (81.Tipelt Matěj), Novotný Václav / Petr Tomáš

Komentář k utkání dnes od fanouška Václava Skořepy.

Utkání 23. kola svedlo proti sobě týmy z opačných pólů tabulky. Domácí 16.místo a 17 bodů, hosté 1. místo a 48 bodů.

Postavení v tabulce neodpovídala hra hostujícího týmu na kvalitní hrací ploše. Domácí urputně bránili, hostům se nedařila kombinace a tak z předvedené hry museli fanoušky obou táborů bolet oči. Bez branek i výraznějších šancí skončil 1.poločas 0:0.

Do půle druhé jsme vstoupili aktivněji, když v 50.min. unikl po pravé straně Ondra Resler a jeho dobrý centr na Vojtu Výborného si do vlastní branky srazil obránce domácích. 0:1. V minutě 54. odstoupil pro zranění kapitán Pavel Sedláček a jeho místo zaujal Patrik Rompotl. Běžela 54.minuta, na ose hřiště si míč připravil na levačku Standa Hanel a přesnou a tvrdou střelou ze 30ti metrů do šibenice nedal brankáři domácích žádnou šanci. 0:2. V minutě 62. odstoupil ze hry Ondra Resler a nahradil jej Kristián Čáp. Již o pět minut později obdržel skvělou přihrávku za obranu domácích, v pokutovém území byl sražen obráncem a kopala se penalta. Po neúspěchu v Kunčicích se místo Diviše ujal penalty Standa Hanel a s přehledem poslal brankáře na opačnou stranu. 0:3.

Špatný výkon z první půle byl zapomenut a početná skupina fandů z České Skalice (a Velké Jesenice) mohla slavit výhru a zisk tří bodů. Honza Šťastný opět vychytal nulu (pátou v sedmém jarním zápase), když v těchto sedmi zápasech kapituloval pouze čtyřikrát. Celkové jarní skóre 24:4 !!!

Sestava: Šťastný, Novotný, Sedláček (C) (54.Rompotl) , Chmelík, Pácalt, Pípek (81.Tipelt), Resler (62.Čáp), Diviš, Hanel, Výborný, Chráska (81.Provazník)

zdroj Náchod (domácí):

V dnešním derby utkání rozhodla vlastní branka, krásná střela Standy Hanela a penalta nepenalta. My jsme byli slušní po pokutové území. Hostujícího brankáře jsme nakonec moc nezaměstnali, přesto ,že tam létalo dost míčů, bohužel bez doplnění hráčů ve správném postavení. Jdeme dál!!

Petr Liška – trenér (hosté):

Dnešní výhra se vůbec nerodila lehce. První půle z naší strany byla velmi špatná. Po poločasové domluvě se aktivita a přístup hráčů zlepšil a zápas se podařilo rozhodnout jednou vlastní brankou domácích a dvěma našimi vstřelenými brankami.

Diváků: 120

Rozhodčí: HR: Martin Hlaváč, AR1: Miroslav Filip, AR2: Jaromir Valihora, DS: Pavel Holbík