Derby v Náchodě se nám nepodařilo

3.kolo krajského přeboru královéhradeckého kraje

sobota 19.8.2023 17:00 hodin

FK NÁCHOD A – SK ČESKÁ SKALICE

2 : 1  ( 0 : 0 )

Střelci:

53. Chmelík Jakub (Vlastní)
90. Havlena Jan (Pokutový kop)
58. Pípek Roman

Sestavy:

Baláž František Knap Lukáš (84.Hanuš Martin) Locker Josef Rojšl Michal Havlena Jan Simon Patrik (66.Jahoda Matěj) Vančák Josef Kudasiewicz Kamil Mariusz (76.Hrubý Denis) Brich Marek (C) Punar Martin Kudláček Ladislav Hrubý Denis Nejman Dominik Malý Martin Hanuš Martin Jahoda Matěj Hladík Jiř튝astný Jan Výborný Vojtěch (84.Hánl Jiří) Rompotl Patrik Lelek Adam Pípek Roman Hanel Stanislav Diviš Martin (88.Resler Ondřej) Pácalt Tomáš (C) Chmelík Jakub Novotný Václav Srubjan Pavel (63.Sedláček Pavel) Hánl Jiří Resler Ondřej Sedláček Pavel Dubský Zdeněk

Karty:

64. Rojšl Michal
90. Hanuš Martin
33. Pípek Roman
65. Sedláček Pavel
90. Hanel Stanislav
červená karta:11. Locker Josef

Michal Malý – vedoucí mužstva (domácí):

Viděli jsme výborné a dramatické derby se vším všudy. My, ač jsem hráli téměř celý zápas v deseti (oprávněně), tak si myslím, že jsme byli lepším týmem a měli jsme i územní převahu. Šance byly na obou stranách, ale k nám se přiklonilo víc štěstí v závěru kdy byl nařízen pokutový kop, který Jan Havlena bezpečně proměnil. I kdyby tato penalta nebyla, tak si myslím, že mladý rozhodčí toto utkání zvládl velmi dobře.

Petr Liška -trenér (hosté):

Dnešní zápas ovlivnilo brzké vyloučení domácích, které nám ublížilo. Náš výkon byl špatný, se spoustou nepřesností a individuálních chyb v rozehře. V záběru jsme se dostali pod tlak a to i díky špatnému střídání. Vyvrcholením všeho byla penalta v 94. minutě. Musíme se zlepšit.

3. kolo KP svedlo proti sobě Náchod A a SK Česká Skalice. Na skvěle připraveném trávníku byli domácí celý zápas lepším týmem i přesto, že do 11.min. hráli v deseti. Domácí obránce byl vyloučen poté, co na hranici vápna fauloval Pípka, který si zpracoval tak šikovně, že se dostal za obránce a tomu už nic jiného nezbývalo než faulovat. Trestný kop z hranice vápna ale Standa Hanel poslal jen do zdi. Domácí se ujali vedení po závaru před naši brankou, kdy nejprve Šťása bravurně zlikvidoval šanci domácích a z následného centru a závaru si vstřelil vlastence Kuba Chmelík. 53.min. 1:0. Naši nerezignovali a vyrovnání se dočkali v min. 58. když důraz Pípka před brankou domácích slavil úspěch. 1:1. Domácí byli celé utkání i v deseti lepším týmen. Když se zdálo, že si odvezeme z Náchoda bod za remízu, přišel v nastaveném čase nesmyslný faul Sedláčka v našem pokutovém území a kopala se penalta. Domácí střelec penaltu proměnil, Šťása směr vystihl , ale na balon nedosáhl, ale rozhodčí ji nechal zopakovat pro předčasné vběhnutí hráčů domácích da vápna. Na druhý pokus již Honza neměl nárok. A tak jsme v 96.min přišli i ten jeden bodík. Druhou půli nám chyběli síly a domácí nás přehrávali.

Ve středu máme šanci na odvetu. Doma hostíme FK Náchod v 1.kole poháru hejtmana. Přijďte podpořit naše fotbalisty. V  Náchodě vás bylo hodně.