Áčku první zápas pod novým trenérem vyšel na 100%

SK Česká Skalice-TJ Slovan Broumov 4:1 (1:0)

Branky: 41. Diviš Martin, 48. Böhm Lukáš, 56. Pípek Roman, 82. Diviš Martin – 50. Ponikelský Matěj

Sestava Č. Skalice: Swaczyna Adam, Sedláček Pavel (C), Šrajbr Michal (90.Petr Tomáš), Pípek Roman (83.Resler Ondřej), Hánl Jiří, Diviš Martin, Chmelík Jakub, Chráska Ondřej (46.Hanel Stanislav), Novotný Václav, Chalupa Radek (62.Panenka Marek), Böhm Lukáš (62.Škoda Martin)/ Rücker David, Weisser Roman

Rozhodčí: HR: Blažena Kánská, AR1: Aleš Šob, AR2: Bohumil Kafka, DS: Aleš Havlík

Jak jsme již avizovali po utkání s Velkým Poříčím u týmu skončil na pozici trenéra Jakub Zahradník a od té doby jsme za něj hledali náhradu. Tu jsme našli a v tomto týdnu se týmu ujal Petr Liška jako hlavní trenér a Dan Franc s ním bude nadále spolupracovat a u týmu také zůstává.

V prvním poločase jsme viděli fotbal, který se sice hrál od vápna k vápnu, ale mnoho zajímavého nepřinesl. Za zmínku stojí snad jen dva okamžiky. Ten první kdy se domácímu SK podařilo překonat hostující obranu i brankáře, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. A ten druhý okamžik si zaslouží zmínku o to větší. Běžela 41. minuta a Marin Diviš si připravil míč k nařízenému trestnému kopu. A ten se mu povedl náramně. Nechytatelnou ranou vymetl vzdálenější růžek hostujícího brankáře Drahoráda – 1:0. Klasická ale hlavně nádherná branka do šatny.

A do druhého poločasu jsme vstoupili také aktivně. 48. minuta a Böhmův únik znamenal zvýšení na 2:0. Snížení Ponikelského v padesáté minutě, kdy naopak on unikl obraně naší, znamenalo pouze dočasné zdramatizování vývoje utkání – 2:1. Už 56. minutě totiž Roman Pípek rozvlnil síť za zády Drahoráda po třetí – 3:1. A dá se říci, že od této doby jsme vývoj utkání kontrolovali a hosty k ničemu nepustili. Naopak už v nastaveném čase pečetil výhru Martin Diviš a tak zápas také skončil – 4:1.

Petr Liška – trenér (domácí):
Tento víkend bylo ve Skalici posvícení. A odrazilo se to i do zápasu – v teplém počasí nebylo tempo závratné, ale diváci kteří přišli viděli pěkné góly.

Ondřej Zinke (hosté):
Dostali jsme branku do šatny a po další chybě i na úvod druhé půle. Přes snížení jsme byli v útočné fázi málo nebezpečni a domácí si zaslouženou výhru v klidu pohlídali.